previous pauseresume next

برگزاری سی امین جلسه ژورنال کلاب پژوهشکده

بیست و هشتمین جلسه ژورنال کلاب پژوهشکده در تاریخ ۱۱ آذر ماه ساعت ۱۲:۳۰ با این عنوان توسط خانم دکتر مریم شرفی، دکتری تخصصی بیوتکنولوژی پزشکی برگزار گردید. 

Diagnosis, monitoring, and prevention of exposure-related non-communicable diseases in the living and working  nvironment: DiMoPEx-project is designed to determine the impacts of environmental exposure on human health

برگزاری كارگاه آموزشی برنامه جامع پيشگيري و كنترل اضافه وزن و چاقی كودكان و نوجوانان ايرانی

كارگاه آموزشی برنامه جامع پيشگيري و كنترل اضافه وزن و چاقی كودكان و نوجوانان ايرانی در مرکز بهداشت استان در تاریخ ۷ اذر برگزار شد. در این کارگاه مطالب آموزشی در مورد اپیدمیولوژی واتیولوژی چاقی کودکان و نوجوانان درایران و جهان عوارض و پیامدهای آن، توصیه های علمی و عملی در پیشگیری از چاقی و اضافه وزن ارائه شد. برنامه پیشنهادی سازمان جهانی بهداشت برای پیشگیری و کنترل اضافه وزن و چاقی کودکان و نوجوانان شرح داده شد. همچنین مطالب آموزشی در رابطه با مشاوره رفتاری جهت پیشگیری و کنترل اضافه وزن و چاقی، فعالیت بدنی و ورزش مناسب جهت پیشگیری و کنترل اضافه وزن و چاقی، راهنمای درمانی اضافه وزن و چاقی در مراکز خدمات جامع سلامت و مداخلات مدرسه محور برای پیشگیری و کنترل اضافه وزن و چاقی ارائه شد.

برگزاری جلسه ی شورای پژوهشی پژوهشکده، سه شنبه ۹۷/۸/۲۹

سیزدهمین جلسه ی شورای پژوهشی روز سه شنبه ۲۹ آبان ماه با حضور اعضای شورای پژوهشی این پژوهشکده، در سالن اجتماعات پژوهشکده برگزار گردید. در این جلسه تعدادی از طرح های پژوهشی ارسالی پژوهشگران مطرح شد و مورد بررسی قرار گرفت.

برگزاری کلاس روش تحقیق تحت عنوان آشنایی با روش های پیشرفته جستجوی منابع علمی

کلاس روش تحقیق تحت عنوان آشنایی با روش های پیشرفته جستجوی منابع علمی در روز چهارشنبه  ۹۷/۸/۲۳، ساعت ۱۲:۳۰ با حضور اساتید و پژوهشگران پژوهشکده برگزار ‎گردید.

برگزاری بیست و نهمین جلسه ژورنال کلاب پژوهشکده

بیست و هفتمین جلسه ژورنال کلاب پژوهشکده در تاریخ ۲۹ مهر ماه ساعت ۱۲:۳۰ با این عنوان توسط خانم دکترسپیده  قباخلو، دانشجوی دکتری تخصصی ژنتیک پزشکی برگزار گردید. 

Genetic Hearing Loss

برگزاری همایش روز جهانی چاقی در اصفهان

 

ساعت ۳۰/۸ الی ۱۱ صبح مورخ ۹۷/۷/۱۹

 با حضور نمایندگان محترم از مرکز بهداشت استان اصفهان جناب آقای دکتر حیدری معاونت محترم بهداشت استان

 

 

 •  مسئولین مجمع خیرین  امام هادی (ع)
 •  کارشناسان تغذیه مراکز بهداشت شماره یک و دو
 •  ریاست  دانشکده تربیت بدنی و معاونت دانشکده تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

مسئولین معاونت  ورزشی تفریحی شهرداری اصفهان

 و با مشارکت نمایند گان محترم مراکز تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شامل :

پژوهشکده پیشگیری اولیه از بیماریهای غیرواگیر ؛مرکز تحقیقات غدد و متابولیسم ،مرکز تحقیقات رشد و نمو کودکان ،مرکز تحقیقات امنیت غذایی ،مرکز تحقیقات بیماریهای کلیوی 

برگزاری جلسه ی شورای پژوهشی پژوهشکده، سه شنبه ۹۷/۵/۲۳

جلسه ی شورای پژوهشی روز سه شنبه ۲۳ مرداد ماه با حضور اعضای شورای پژوهشی این پژوهشکده، در سالن اجتماعات پژوهشکده برگزار گردید. در این جلسه تعدادی از طرح های پژوهشی ارسالی پژوهشگران مطرح شد و مورد بررسی قرار گرفت.

برگزاری همایش ملی آموزش سبز، حفظ محیط زیست و ارتقای سرمایه های اجتماعی با همکاری پژوهشکده در دی ماه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

محورهای همایش

 

ایده های راهبردی آموزش محیط زیست در مدارس

 

آموزش و پرورش و حفظ محیط زیست

 

محیط ‌زیست، فناوری های نوین و توسعه هوشمند

 

محیط زیست، استانداردها ، بهداشت، سلامت و صنایع غذایی

 

مدیریت تقاضای آب و سازگاری با کم آبی

 

کمیته علمی همایش از کلیه پژوهشگران، اساتید دانشگاه، فرهنگیان و دانشجویان در رشته‌های مختلف در حوزه های فنی مهندسی، علوم پایه و علوم انسانی دعوت می‌نماید مقالات خود را که حاوی آخرین یافته‌های پژوهشی در زمینه‌های موضوعی همایش هستند را از طریق پورتال همایش ارسال نمایند.

http://eep97.isfedu.ir/fa/index.php

 

تقویم برگزاری همایش

ثبت نام و ارسال مقالات» از ۱۵ مرداد الی ۱۵ مهر ۹۷

اعلام نتایج داوری مقالات » ا آذر ماه ۹۷

زمان برگزاری » ۲۶ و ۲۷ دی ماه ۹۷

  نشست دوره ای مطالعه کشوری سلامت آینده نگر مادران و فرزندان (PERSIAN Birth Cohort)

  در تاریخ چهارم مرداد ۱۳۹۷ در سمنان نشست دوره ای کوهورت تولد با حضور نمایندگان کوهورتهای تولد اصفهان، یزد، سمنان، مازندران و رفسنجان در حضور جناب آقای دکتر ملک زاده و جناب آقای دکتر پوستچی برگزار گردید. در این نشست بازدید از محل اجرای کوهورت سمنان انجام شد. در این جلسه سرکار خانم دکتر کلیشادی به عنوان مجری مسئول، گزارش کلی از روند اجرای طرح را ایراد نمودند. مدیران اجرایی کوهورت هر شهر نیز گزارش مشروح از روند پیشرفت کار را ارایه دادند. مشکلات سامانه ثبت و سایرمشکلات اجرایی به بحث و بررسی گذاشته شد.

  برگزاری جلسه ژورنال کلاب تیر ماه ۱۳۹۷

  یست و هشتمین جلسه ژورنال کلاب پژوهشکده در تاریخ ۳۱ تیر ماه ساعت ۱۲:۳۰ با این عنوان توسط آقای دکتر محمد معافی، دکتری تخصصی ایمونولوژی (محقق پسا دکترای پژوهشکده) برگزار گردید.

  Impaired natural killer cell subset phenotypes in human obesity

  صفحه‌ها

  اشتراک در پژوهشکده پیشگیری اولیه از بیماریهای غیر واگیر RSS