previous pauseresume next

خلاصه ای از فعالیت های پژوهشکده پیشگیری اولیه از بیماری های غیرواگیر در سال ۱۳۹۶

 

برای دریافت خلاصه ای از عملکرد این پژوهشکده در سال ۹۶ اینجا کلیک کنید.

برگزاری جلسه کمیته دانشگاهی سند ملی پیشگیری و کنترل بیماریهای غیرواگیر

جلسه کمیته دانشگاهی سند ملی پیشگیری و کنترل بیماریهای غیرواگیر در تاریخ دوشنبه ۹۶/۱۲/۷ در ساعت ۱۰ در دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با حضور روسای کارگروه های هشت گانه کمیته دانشگاهی برگزار گردید. این جلسه با حضور سرکار خانم دکتر کلیشادی، رییس محترم پژوهشکده که ریاست کارگروه پایش و ارزشیابی اهداف سند ملی می باشند، برگزار گردید. در این جلسه در خصوص هماهنگی و همراهی کارگروه های هشت گانه و انجام کارهای عملیاتی و مداخلات اثر بخش بحث و تبادل نظر شد.

برگزاری کارگروه پایش و ارزشیابی اهداف سند پیشگیری و کنترل بیماریهای غیرواگیر

 

جلسه کارگروه پایش و ارزشیابی اهداف سند پیشگیری و کنترل بیماریهای غیرواگیر با حضور جناب آقای دکتر حیدری- جناب آقای دکتر رضایی- سرکار خانم دکتر کلیشادی- سرکار خانم دکتر محب پور- سرکار خانم دکتر احمدیان- سرکار خانم دکتر مصطفوی- سرکار خانم دکتر مستاجران- جناب آقای دکتر سیاوش- جناب آقای دکتر امین و جناب آقای دکتر فیضی  به تاریخ ۹۶/۱۱/۲۶ در محل معاونت بهداشتی استان اصفهان برگزار گردید.

تشکیل کارگروه عوامل خطر بیماریهای غیر واگیردر دفتر ریاست محترم مرکز بهداشت استان

کارگروه عوامل خطر بیماریهای غیر واگیرکه یکی از کارگروههای ۸ گانه کمیته دانشگاهی کنترل بیماریهای غیرواگیر می باشد با حضور سرکار خانم دکتر کلیشادی ریاست پژوهشکده در تاریخ   ۹۶/۱۱/۲۹ در دفتر ریاست محترم مرکز بهداشت استان برگزار شد .

برگزاری جلسه ی شورای پژوهشی پژوهشکده ، سه شنبه ۹۶/۱۱/۲۴

جلسه ی شورای پژوهشی روز سه شنبه ۲۴ بهمن ماه با حضور اعضای شورای پژوهشی این پژوهشکده، در سالن اجتماعات پژوهشکده برگزار گردید.در این جلسه تعدادی از طرح های پژوهشی ارسالی پژوهشگران مطرح شد و مورد بررسی قرار گرفت.

همکاری در برگزاری کنگره تغذیه کودکان و نوجوانان ایران

پژوهشکده پیشگیری اولیه از بیماریهای غیر واگیر در راستای کمک به ارتقاء وضعیت تغذیه کودکان و در نتیجه سلامت کودکان و نهایتا" سلامت کل جامعه با همکاری انجمن علمی تغذیه کودکان ایران اقدام به برگزاری کنگره تغذیه کودکان و نوجوانان ایران در تاریخ ۲۵ تا ۲۷ بهمن ماه ۹۶ کرد.

http://iscn.org.ir

همکاری در برگزاری سیزدهمین کنگره بین المللی سرطان پستان

با توجه به اینکه سرطان پستان از شایعترین سرطان ها در بین بانوان می باشد و البته شیوع کمی نیز در مردان دارد، یکی از مهمترین اهداف و محورهای حوزه سلامت می باشد. به طور متوسط سن ابتلا به این بیماری در بین بانوان ایرانی ۴۵ الی ۵۵ سالگی است که نسبت به سایر کشورهای غربی در حدود ده سال جوان تر می باشد. از آنجایی که تشخیص زودرس سرطان سینه با افزایش آگاهی و هوشیاری ارتباط مستقیم دارد می توان در مسیر پیشگیری و بهبود کیفیت درمان بیماران گامهای اساسی برداشت. در این کنگره ، تازه های تشخیص و درمان و پیش گیری این عارضه بهداشتی را با بهره گیری از همکاران متخصص داخلی و خارجی ارائه می دهیم تا ادای دینی بر شما کرده باشیم. 

http://ibcc.sbmu.ac.ir

برگزاری نشست هم اندیشی اساتید با موضوع "محیط زیست و سلامت انسان" در دانشگاه اصفهان

 چهارمین نشست از سلسله نشست های هم اندیشی اساتید با موضوع "محیط زیست و سلامت انسان" در دانشگاه اصفهان برگزار شد. دکتر سید رحمان دانیالی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان در این نشست ضمن تقدیر از اساتيد حاضر در جلسه به بيان راهکارهاي برون رفت از معضلات زيست محيطي استان پرداخت و اظهار کرد: ورود دانشگاهيان به مباحث زيست محيطي از طريق سوق دادن پايان نامه هاي دانشجويي همچنين مطالبه گري اين فرهيختگان مي تواند به اجراي برنامه هاي زيست محيطي سرعت دهد. وی با اشاره به توان بالای علمی استان و تعدد مراکز دانشگاهی فعال و مطرح در سطح کشور و منطقه از اساتید حاضر و دانشگاهیان استان خواستار انتقال پیشنهادها و تجربیات خود از طريق چنين نشست هايي به اداره کل حفاظت محيط زيست استان شد. دکتر رویا کلیشادی، رییس پژوهشکده نیز در این نشست گفت: حمایت از محیط زيست به عنوان يکي از مهمترين مصالح و منافع مشترک انسان هاي امروزه از اهميت ويژه اي برخوردار است.

همکاری در برگزارى ششمین همایش ملی مدیریت آلودگی هوا و صدا توسط دانشگاه صنعتي شریف

آلودگی هوا و صدا معضل اساسی زندگی در کلان شهرهای ماست. جامعه علمی هر کشوری علاوه بر تولیدات علمی در زمینه های پیشرو دنیا، می بایست بر اساس نیازهای واقعی و روزمره کشور جهت گیری نموده و به تولید محتوی علمی در این زمینه بپردازد. از این رو همایش ملی مدیریت آلودگی هوا و صدا برنامه ریزی شد و برای ششمین سال پیاپی در کشور اجرا  گردید.

http://aqm.sharif.ir

برگزاری جلسه ژورنال کلاب

بیست و یکمین جلسه ژورنال کلاب پژوهشکده در تاریخ اول بهمن ماه ساعت ۱۲:۳۰ با این عنوان توسط آقای دکتر حداد، فارغ التحصیل بیوتکنولوژی پزشکی برگزار گردید.

 

Recombinant Endolysins as Potential Therapeutics

against

Pathogenic Bacteria

Current Status of Res and Novel Delivery Strategies

صفحه‌ها

اشتراک در پژوهشکده پیشگیری اولیه از بیماریهای غیر واگیر RSS