رفتن به محتوای اصلی
x
 • سی و پنجمین جلسه شورای پژوهشی پژوهشکده

  سی و پنجمین جلسه شورای پژوهشی روز سه شنبه 8 خرداد ماه 1403 به صورت حضوری و با شرکت اعضای این شورا در ساختمان آفرینش برگزار شد. در این جلسه ضمن استماع نظرات، بحثو تبادل نظر، طرح های پژوهشی ارسالی از طرف پژوهشگران مطرح شد و مورد بررسی قرار گرفت.

 • غرفه خانواده مرج سلامت

  همزمان با فرا رسیدن هفته ملی سلامت از تاریخ سوم لغایت یازدهم اردیبهشت ماه ، پژوهشکده پیشگیری اولیه از بیماری های غیرواگیر، در جاده سلامت ناژوان اقدام به برپایی یک غرفه تحت عنوان "خانواده مروج سلامت" نمود. در این غرفه علاوه بر پایش رشد کودکان، به خانواده های دارای کودک 6 تا 15 سال، در خصوص اصلاح عادات غذایی، فعالیت بدنی و الگوی خواب، مشاوره های لازم ارائه گردید. همچنین سوالات و چالش های خانواده ها در زمینه های فوق مرتفع و نهایتاً یک بن تخفیف خرید غذای سالم به خانواده های محترم تحویل داده شد.
   

 • برپایی غرفه خانواده مرج سلامت در جاده سلامت ناژوان جهت آموزش خانواده ها

  همزمان با هفته ملی سلامت از تاریخ 3 لغایت 11 اردیبهشت، پژوهشکده پیشگیری اولیه از بیماری های غیرواگیر، غرفه خانواده مروج سلامت را جهت آموزش خانواده ها برای اصلاح سبک زندگی در جاده سلامت ناژوان دائر می نماید. در این غرفه آموزش های کاربردی جهت اصلاح عادات غذایی، فعالیت بدنی و الگوی خواب به خانواده ها داده می شود.

 • بازدید معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مرکز جامع تکامل کودکان
  روز یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳، جناب آقای دکتر فرشیدی ، معاون محترم بهداشت وزارت متبوع، به همراه جناب آقای دکتر گله داری، معاون محترم بهداشت دانشگاه و رییس مرکز بهداشت استان و همکاران بازدیدی از مرکز جامع تکامل کودکان داشتند و خدمات این مرکز مورد توجه و تقدیر قرار گرفت.فعالیت های پژوهشی این مرکز به عنوان بخشی از مرکز رشد و نمو کودکان، پژوهشکده پیشگیری اولیه از بیماری‌های غیرواگیر انجام می شود.این مرکز به عنوان اولین مرکز جامع تکامل در کشور تاسیس شده و  خدمات سطح سه برای کودکان ارجاع شده ارائه می دهد. 
 • گزارش عملکرد سالیانه 1402

  با توجه به بار بيماري هاي غيرواگير در جامعه و ضرورت پيشگيري اوليه از آنها، اين پژوهشكده در زمينه ي برهم كنش شيوه زندگي، عوامل محيطي و جنبه هاي ارثي در بروز اين بيماري ها و همچنين پيشگيري و كنترل رفتارها و عوامل خطرزاي زمينه اي مربوطه فعاليت مي نمايد. همكاران اين مجموعه توفیق داشته اند تا به لطف الهی و با حمایت های دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، در سال 1402 فعالیت هایی در زمینه پیشگیری اولیه از بیماری های غیرواگیر  انجام دهند.

  لینک مشاهده گزارش را از اینجا دریافت کنید.

 • سی و چهارمین جلسه شورای پژوهشی پژوهشکده

  سی و چهارمین جلسه شورای پژوهشی روز سه شنبه 10 بهمن ماه 1402 به صورت حضوری و با شرکت اعضای این شورا در ساختمان آفرینش برگزار شد. در این جلسه ضمن استماع نظرات، بحثو تبادل نظر، طرح های پژوهشی ارسالی از طرف پژوهشگران مطرح شد و مورد بررسی قرار گرفت.

 • شرکت پژوهشگران پژوهشکده در نخستین کنگره بین المللی انجمن علمی تغذیه ایران

   نخستین کنگره بین المللی انجمن علمی تغذیه ایران در روزهای 25 تا 27 بهمن 1402 با شعار «امنیت تغذیه ای پایدار برای رویارویی با سوء تغذیه و بیماری های غیرواگیر» در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار گردید.

  در این کنگره سرکارخانم دکتر کلیشادی ریاست پژوهشکده سخنرانی با عنوان «نقش تغذیه دوران کودکی و نوجوانی در بروز بیماریهای غیرواگیر در بزرگسالی» و سرکار خانم دکتر حیدری معاون پژوهشی مرکز تحقیقات رشد و نمو کودکان سخنرانی با عنوان «تازه های علم تغذیه در دیابت نوع 1»، ارائه نمودند.

 • برگزاری وبینار چاقی و اضافه وزن در کودکان

  انجمن علمی تغذیه کودکان ایران با همکاری پژوهشکده پیشگیری اولیه از بیماری های غیرواگیر وبینار «چاقی و اضافه وزن در کودکان» را پنج شنبه 26 بهمن برگزار نمود.

 • برگزاری وبینار اصول برقراری شیردهی موفق

  انجمن علمی ترویج تغذیه با شیر مادر ایران با همکاری پژوهشکده پیشگیری اولیه از بیماری های غیرواگیر وبینار «اصول برقراری شیردهی موفق» را پنج شنبه 26 بهمن برگزار نمود. 

 • ارتقای رتبه علمی آقای دکتر ابراهیم عبداله پور از مرتبه استادیاری به دانشیاری

  بدینوسیله ارتقای مرتبه علمی آقای دکتر ابراهیم عبداله پور عضو محترم هيأت علمي مرکز تحقیقات رشد و نمو کودکان را از مرتبه استادیاری به دانشیاری تبریک عرض نموده و سلامتی و موفقیت روز افزون ایشان را از درگاه ایزد منان مسئلت می نمائیم.

  https://mui.ac.ir/fa/node/4755